0

Kömür

sanayikomur1

GÜRELLER KÖMÜR de Denizli’de 1992 yılından beri bütün yatırımlarını kömüre yaparak, en kaliteli kömürlerle müşterilerinin tüketimlerini en aza indirmeye çalışmıştır. Sanayi ve ısınma kömürlerinde uzmanlaşarak en iyi hizmeti müşterilerine sunmayı ilke edinmiştir. Sanayi ve ısınma kazan ve sobaları için ideal kömür seçimi ve tasarruf sağlayan özel kazan bakım sistemleriyle tüketimlerinizi %40′lara kadar düşürmeyi başarmıştır. Biz de GÜRELLER KÖMÜR olarak tüm müşterilerimize bu hizmetleri sunan Türkiye’deki tek kömür firması olmanın gururunu yaşıyoruz.

TÜRKİYEDE’DE KÖMÜR
Türkiye’de kömür uzun yıllardan beri tüketilen bir yakıttır. Bunun en önemli nedenleri ekonomik ve güvenilir bir yakıt olmasıdır. Türkiye’de bir çok sanayi kuruluşu buhar kazanları için gerekli enerjiyi kömürden karşılamaktadır. Bu kazanlardaki en önemli unsur buhar kazanı için en ekonomik ve ebattaki kömürü belirlemektir. Biz de sanayi kuruluşları için en ideal kömürleri tedarik etmekteyiz. Isınma için kömür kullanılan konutlarda kömür diğer yakıtlar gibi brülörle yanmadığı için kazan veya yakma sistemleri kapandığında bile uyku moduna geçerek ısıyı muhafaza etmektedir. Böylece kazanınız uyku modunda olduğu halde eviniz ısı konforunu korumaya devam etmektedir.

Türkiye’de oluşan hava kirliliğinin en büyük nedenlerinden biri olarak kömür gösterilmektedir. Fakat kömür dışında bir çok faktör hava kirliliğini etkilemektedir. Sanayide insanlar çaput, hurda lastik, yanık yağ yakmaktalar. Trafiğe çıkan eski araçlar artık motorin yerine yağ yakmaktadır. Bir çok nakliyat ve lojistik firması yeni araçlarında bile motorin yerine yağ yakmatadır. Ozon tabakasına zararlı gazlar içeren eski buzdolapları ve klima sistemleri kaldırılmalıdır. Kaliteli bir kömür uygun ortamda düzgün bir şekilde yakılırsa dış ortamı kirletmesi doğalgazdan öteye geçemez. Kaliteli ithal kömürdeki kükürt oranı %0,5 den fazla olmaz. Kısacası uygun olmayan yanma sistemlerindeki yapılacak iyileştirmeler ve kontrollerden sonra kömür hem güvenilir hem de temiz yakıt olmaktan öteye geçemez.

Bugün GÜRELLER KÖMÜR olarak başta Denizli, İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Çanakkale, Isparta, Antalya, Balıkesir illeri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına kömür pazarlama ve dağıtımını yapmaktayız. Özellikle Ege Bölgesinde KARYAK, ALKOR, PROKAR, SÜPER ENERJİ, SÜPER KARBON ve KARBONTAY markalarıyla pazarda ciddi bir etkinliğe sahibiz.

ÇİN’de düzenlenen son Dünya Enerji Konferansında geleceğin enerjisinde kömür birinci seçildi. Kömürün birinci seçilmesinin en önemli nedeni %10 artan dünya nüfusuna rağmen 220 yıllık hazır rezerve sahiptir. Hazır olmayan rezervlerle birlikte 400 yıllık bir rezervin olduğu tahmin edilmektedir.